ІСТОРІЯ ЛІЦЕЮ

1998 рік. Рішенням Новомосковської міської Ради народних депутатів  № 108  засновано заклад нового типу для здібних і обдарованих дітей – Новомосковський міський ліцей «Самара»!

А назвали ліцей «Самарою», бо  наше прекрасне місто розташоване на березі чарівної річки Самара.

За дев’ятнадцять зоряних років становлення і розвитку ліцею його учні вибороли  понад тисячу  призових місць в міських олімпіадах.

За дев’ятнадцять років існування ліцей впевнено тримає лідерство за кількістю перемог в обласних олімпіадах. Це – 197 призових місць в третьому обласному етапі всеукраїнських олімпіад!

А найбільшою нашою гордістю є перемоги ліцеїстів в  четвертому республіканському турі олімпіад з основ наук, - переможцями за дев’ятнадцять  років стали:

Каземір Володимир,       Білоус Юрій,

Голубєв Микола,            Садовський Руслан,

Магеря Віталій,              Артеменко Євген,

Шаравара Микола,        Волок Валерій,

Черніков Денис,             Краснікова Еліна.

Пишається ліцей «Самара» своїми юними науковцями-призерами обласних і республіканських конкурсів учнівських науково-дослідницьких  робіт Малої Академії Наук України. Це –

Садовський Руслан,       Мойсеєнко Дмитро,

Чайковський Віктор,      Гарус Людмила,

Скляров Анатолій,          Магеря Віталій,

Копій Денис,                     Гончарова Катерина,

Теміргалієв Віталій,         Артеменко Євген,

Шаравара Микола,          Копій Тарас,

Білоус Євген,                    Литвинов Богдан,

Буряк Світлана,               Мироненко Олексій,

Макарова  Юлія.

Перемоги в олімпіадах і наукових конкурсах були б неможливими без наукового керівництва талановитих викладачів ліцею:

Орлянського Олега Юрійовича,

Калі ненко Світлани Іванівни,

Мінаєва Володимира Дмитровича,

Дроздовського Віктора Володимировича,

Оріненко Наталії Григорівни,

Гордієнко Ірини Аркадіївни,

Гончарової Валентини Степанівни,

Ложкіної Олени Костянтинівни,

Костилевої Світлани Миколаївни,

Чабаненка Віктора Андрійовича.

Досліджуючи історію ліцею, ми  помітили, що тут  розквітають різноманітні таланти. Є у нас переможці поетичних та прозових номінацій  конкурсу  «Собори наших душ»:

Чайковський Віктор,  Садовський Руслан,  Гонченко Тетяна,  Лісняк Ірина, Овечко Аліса,  Субботіна Євгенія, Лісняк Марина, Гайдук Поліна, Купрій Віталій, Хоменко Катерина, Погиба Анна.

А скільки чудових конкурсів, літературно-художніх  вечорів, інтелектуальних турнірів відбулося за ці 19 років – не злічити!