Доступність закладу для навчання осіб з особливими освітніми потребами

Згідно з законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», наказу Міністерства освіти і науки України від 14.06.2013 № 768 «Про затвердження плану заходів щодо забезпечення права на освіту дітей з особливими освітніми потребами, у тому числі дітей - інвалідів», інструктивного листа Міністерства освіти і науки, молоді і спорту України від 18.05.2012 № 1-9-384 «Організація навчально-виховного процесу в умовах інклюзивного навчання», інструктивно-методичного листа від 26.07.2012 № 1/9-529 «Організація психологічного соціального супроводу в умовах інклюзивного навчання» у ліцеї «Самара» проводиться робота щодо створення умов для навчання дітей з особливими освітніми потребами.

В ліцеї створені сприятливі умови для навчання дітей з особливими освітніми потребами, у тому числі й дітей з інвалідністю, забезпечення їх безперешкодним доступом до всіх приміщень ліцею а саме:

·         у наявності пандус;

·         східці обладнані поручнями для організації безпечного переміщення дітей;

·         виконано капітальний ремонт туалетів;

·         виконано капітальний ремонт класних кімнат.

Освітній заклад повністю забезпечений необхідними навчальними площами.

Усі приміщення мають природне освітлення. Світло на робочі місця падає зліва. При оздобленні навчальних приміщень враховано такі вимоги: стіни світлих тонів; меблі, парти – кольору натурального дерева; класні дошки темно-зеленого кольору, стелі та віконні рами – білі. Розташування меблів і обладнання, декоративних рослин сприяє максимальному використанню денного світла і рівномірному освітленню приміщень.  У осінньо-зимовий період рівень освітлення підвищується за допомогою штучного освітлення – люмінісцентних ламп. Повітряно–тепловий режим у закладі освіти підтримується у відповідності до санітарно-гігієнічних норм.

У ліцеї сприятливі умови для регуляції температурного режиму: у всіх кабінетах встановлені терморегулятори на батареях. Вентиляційна система забезпечує сприятливі мікрокліматичні умови внутрішнього середовища. Чистота повітря підтримується регулярними вологими прибираннями, а також усіма видами провітрювання (наскрізного, кутового, однобічного). В необхідних приміщеннях встановлені витяжні шафи та системи примусової вентиляції, а саме в актовій залі, в їдальні та в кабінеті хімії.

Умеблювання навчальних приміщень відповідає віковим та морфофункціональним особливостям дітей.

Територія ліцею підтримується в належному санітарно-гігієнічному стані.